Makaleler » Şampuanlar » Head and Shoulders Kepeğe Karşı Etkili

Head and Shoulders Kepeğe Karşı Etkili
HEAD AND SHOULDERS KEPEĞE KARŞI ETKİLİ ŞAMPUANIN İÇİNDEKİLER - ŞİŞEDE NE VAR

 

Harika bir kepek tedavisi, yalnızca kepek tanecikleriyle mücadeleden çok daha fazlasını yapmalıdır. Head ’ Shoulders'daki bilim adamlarının, 50 yıl boyuncaher gün harika görünen saçlar için kullanabileceğiniz, kepeğe karşı güçlü fakat saç üzerinde nazik ürünler geliştirmek için çalışmalarını sürdürmelerinin nedeni de budur.

Bunu nasıl yaparız?

SU

Su – diğer tüm etken maddeleri bir araya getirmek için kullanılır. Doğru su dengesi, mükemmel şampuan kıvamına ulaşmak veşampuanın saça yayılması için gereklidir.

KEPEKLE MÜCADELE EDEN ETKEN MADDE

  • Çinko pritiyon (ZPT) – sihirli etken maddemiz olan ZPT, kepeğe neden olan Malassezia globosa mikrobunun saç derisini irite edici maddeleri oluşturmasını önler. Fakat tüm ZPT şampuanları aynı değildir – biz, kepeklerle mağaza markalarından daha etkili biçimde savaşan benzersiz, son derece etkilibir ZPT formu kullanırız1.

 

ÖZEL ETKEN MADDEMİZ

Çinko karbonat –Head & Shoulders, çinko karbonat içeren ilk kepek şampuanıdır. Saç derisini nemlendirmek yoluyla kepekle daha iyi mücadele eder ve ZPT sayesinde, içindeki kepekle savaşan etkin maddeleri en etkili biçiminde tutar.

TEMİZLEYİCİLER VE KÖPÜK OLUaŞTURMA AJANLARI

Tabii ki herhangi bir şampuanın en büyük fonksiyonu, saçtaki yağ ve kiri hapsetmek ve duşta durulanarak giderilmesini sağlamaktır. Head & Shoulders, tipik olaraktemizleyicilerden oluşan bir karışım, sodyum loril sülfat ve sodyum loret sülfat kullanarak hem temizlik, hem de naziklik derecesinin iyi bir dengesini yakalar.

Kokamidopropil Betain, Kokamid MEA veya Setil Alkol gibi diğer köpürtücü maddeler,köpüğü zengin, kremsi ve saç deriniz ve saçınıza kolayca yaymak üzere eklenmiştir.

NEM VE SAÇ NEMLENDİRME

Head & Shoulders şampuanları, iki adet ana besleyici etken madde ile zenginleştirilmiştir. Bunların düzeyleri, farklı saç ihtiyaçlarına cevap verecek şekildeuyarlanmıştır:

  • Dimetikon –Şampuandaki mikroskopik dimetikon damlacıkları, durulama sırasında her bir saç teline geçer. Saçınız kuruysa, bu damlacıklar saç kütikülünü pürüzsüzleştirir vekorur, böylece saçınız yumuşak ve parlak görünür.
  • Guar hidroksipropiltrimonyum klorür– guar tohumundan elde edilen bu nemlendirici etken madde, saç tellerini sarar – özellikle de saç ıslakken. Saç dolanmalarını önlemeye ve saçı daha kolay taranır hale getirmeye yarar.

 

DENGELEYİCİLER

  • Glikol distearat– tüm şampuan etken maddelerini ‘bir arada tutarak birbirlerine tutunmalarını’ sağlar, böylece şişedeki her bir şampuan damlası aynı oranda etken maddeyesahiptir.
  • Magnezyum karbonat–bu madde, çinko karbonatın stabilize edilmesi için kullanılır.

 

KORUYUCULAR

Bu koruyucular şampuanın aktif olmasını sağlar ve onu mikrobik kontaminasyondan korur:

  • Sodyum benzoat vebenzil alkol - bu tür koruyucu maddeler, şampuan üretilme aşamasındayken, çiğ ham maddelerin kontaminasyona uğramasını önler.
  • Metilklorizotiyazolinon ve metilizotiyazolinon–bu bir çift koruyucu, şampuan yapım sürecinin sonunda eklenir. Görevleri şampuanı evde kullanma sırasında korumaktır.

 

YOĞUNLUK VE KIVAM

  • Sodyum klorür ve sodyum ksilensülfonat– bu iki etken madde, şampuan doğru yoğunluk derecesine ulaşana dek yoğunluğu ayarlamak üzere kullanılır. Çok mu yoğun? SodyumKsilensülfonat ekleriz. Çok mu sulu? Sodyum Klorür eklememiz yeterli.

 

RENK, KOKU VE BİTKİ ÖZLERİ

Head & Shoulders, duş deneyimini tamamlamak için özel renk, bitki özü ve yeşil elmadan keskin naneye dek, saçınızın tüm gün harika kokmasını sağlayan muhteşem, kalıcı kokulardan oluşan bileşimler kullanır.

1. ve %1 pritiyon çinko içeren lider mağaza markasına kıyasla

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır